Androkom Derneği

ÇOŞKU İÇİNDE DUT VE PEYNİR FESTİVALİ KUTLANDI

İlçemizden Haberler

ÇOŞKU İÇİNDE DUT VE PEYNİR FESTİVALİ KUTLANDI

  ÇOŞKU İÇİNDE DUT VE PEYNİR FESTİVALİ KUTLANDI

Bu sene 17.düzenlenen çemişgezek dut ve peynir festivali coşku içinde gerçekleşti.Yoğun bir katılımla gerçekleşen festival etkinlikleri 2 gün sürdü.    Festivalden  1  Gün önce ise  dut,peynir ve yüzme yarışmaları düzenlendi. Festivalimizin ilk günü açılış konuşmasını  yapan Çemişgezek Belediye Başkanı A.Şadan Ersoy konuşmasında

‘’     Düzenlemiş olduğumuz 17.Dut ve peynir Festivali programımızı varlıklarıyla onurlandıran, zenginleştiren siz değerli hemşerilerimi, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.  
Barışın Kenti’nde, genci-yaşlısı, kadını-erkeği, alevisi, sunnisi ile hep birlikte, “Barış” içinde; ülkemiz üzerinde yaşanan olumsuzluklara, örselenmeye çalışılan değerlere rağmen, 17.Dut ve peynir Festivali’ni sizlerle birlikte, bir kez daha kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. 

Barışın Kenti olarak adlandırdığım bu topraklarda geçtiğimiz günlerde kaçırılan ve ardından ceseti suyun kenarında bulunan Necmettin öğretmene yapılanlar bizim birlik ve beraberlik ruhumuza ,barışcıl yapımıza göz diken ve bundan rahatsız olan bunu bozmaya çalışanlardır.bunlara  pirim vermememiz gerekir. Hayat devam ediyor, festival gibi organizasyonları iptal etmek pirim vermektir terörün ekmeğine yağ sürmektir festivaller birlik ve bereberliğimizi perçinleyen bölünmüşlüğü ortadan kaldıran vatandaşın hayat kalitesini yükselten organizasyonlardır. bizler birlik ve bereberliğin sağlanması için bu organizasyonları önemseyoruz.  Zalimce katledilen Şehit öğretmenimize Allah’tan rahmet ve mağfiret, ailesine ve ülkemize baş sağlığı diliyorum.              Festival davetimizi kabul ederek bizleri onurlandıran sayın milletvekilimize,ilçe kaymakamımıza,sayın belediye başkanlarımıza,hanfendilere,beyfendilere ve sevgili çoçuklara içten sevgi ve saygılarımla selamlıyor...   

Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

   Değerli Konuklar, 17. yaşını kutlayan festivalimizle, kentin sosyal-kültürel, ticari pek  çok anlamda gelişip ilerlemesine öncülük edip, kentin makûs talihini değiştirmeyi hedeflemeliyiz. Tıpkı komşu ilçemiz olan kemaliyenin 140 yıl önce kazmalarla başlattığı tünel inşaatında dedeler’le torunların 132 yıl beraber aynı amaç için kazma vurup yaptıkları ‘ taş yol’ tünelli nin bugün çok yoğun turist çekiyor olması gibi.  Bizde  tüm çemişgezekliler olarak 7’den 70’e herkes ilçemizi, festivalimizi, sahiplenipde bundan 10 yıl sonra 20 yıl sonra  ‘ tüm esnaflarımızın dört gözle beklediği, festivallerimizde tonlarca peynirin ve dutun satıldığı ilçemizin birlik ve bereberlik içinde  düzenlediği festivalleri hedefliyoruz.

İlçemiz bölge olarak en yüksek tarihi eserlere,tarihi figürlere sahiplik eden bir ilçedir. Yapmış olduğumuz bu festivaller çocuklarımıza sosyal-kültürel turustik zengin bir ilçe bırakmanın basamaklarıdır.
    Değerli Konuklar, sizler için, sizlerin keyifli, eğlenceli,  doyurucu bir hafta sonu geçirmesi için dopdolu bir program hazırladık. 
Ben ne şanslıyım ki bu ilçede doğdum ve bu ilçede her gün artan bir mutluluk ve keyifle yaşıyorum. 
Sizler tarafından seçilmiş bir temsilci olmaktan, Çemişgezek’in  Belediye Başkanı olmaktan, festivalin 17. yılını birlikte kutlama şansını yakalamış olmaktan duyduğum mutluluğu ve gururu ifade edebilecek güçte ve yeterlilikte bir kelime bulmakta zorlanıyorum. 
Değerli konuklar, sevgili hemşerilerim; 
Bugün burada, Çemişgezek 17. Dut ve peynir  Festivalininde hep birlikte olduğumuz için sizlere, fesitivalin tüm detaylarıyla hazırlanıp sizlere sunulması adına  uzun zamandır uğraş veren Çemişgezek Belediyesi çalışanlarına , festival programımızı varlıklarıyla zenginleştiren sanatçı arkadaşlarımıza,Bizlerin rahat ortamda bir festival eğlencesi geçirmemizi sağlayan güvenlik güçlerine, bizleri onurlandıran konuklarımıza çok teşekkür ediyor, festivalin tadını doyasıya çıkarmanızı diliyorum.
’’ dedi

Konuşmanın  ardından   Ömer Korçun, Özlem Kızıltaş ve moğollar grubu sahne alırken ikinci günü oktay gürtürk,cengiz yurtseven ve Leman sam sahne aldı. Elazığdan Getirilen içmeli poyraz grubunun iki gün festival süresinde gündüzleri çarşı meydanında çalıp söylemesi de ilçe sakinlerine iki gün müzik ziyafeti yaşattı.

 Festivalimize  Tunceli millet vekili Gürsel Erol,Çemişgezek kaymakamı Harun Kazez, ,Hozat belediye başkanı Celaleddin Polat,Çemişgezek daire ve kurum amirleri, çok sayıda iş adamı katıldı. Festivalde Tunceli Milletvekili Gürsel EROL,Çemişgezek Kaymakamı Harun KAZEZ ve Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan ERSOY konuşma yaptı.

 

 

 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkanımız

Belediye Başkanımız

BİMER'e Ulaşın

Foto Galeri

  • SU TANKERİMİZ HAYIRLI OLSUN..
  • İzmir büyükşehir  Belediyesi 'ne teşekkürler
  • PARKE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR..

Videolar

Etkinlik Takvimi

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom