Androkom Derneği

PAŞACIK KÖYÜ SULAMA GÖLETİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Belediyemizden Haberler

PAŞACIK KÖYÜ SULAMA GÖLETİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesi, Paşacık Köyünde yapılması planlanan Sulama Gölet’inin yapılmaması için köylüler ve ilçemiz sakinleri  ilçe merkezinde belediyemize ait olan sinema salonunda gölet hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlediler.Yapılacak olan gölet köyümüzde meydana getireceği zararlardan bahsedildi. Köy sakinlerinden olan emekli öğretmen Cafer Demir ; ‘’köyümüze yapılacak olan sulama göletinden köyümüz, bu sulama projesinden faydalanamayacaktır. Aynı zaman da köyümüzün sulanan arazileri de susuz bırakılacaktır. Yapılması planlanan gölet ile köyümüzün ekolojik dengesi bozulacak ve bununla birlikte arazilerimiz su altında bırakılacak. Sanırım bu gölet ile köylerimizi boşaltılmak isteniyor.göletin yapılmasını destekleyenlere de köylerimiz boşaltılınca göç edecek olan insanları gördüğünüzde vicdanınız rahat edecek mi ?’’ dedi.Bunun yanı sıra göletin yapılması ile sivrisinek kaynaklı sıtma hastalıkları da doğacaktır.

  Sayın belediye başkanımız Ahmet Şadan Ersoy ise meclis üyeleri ile yapacağı toplantıda sulama göleti projesinin görüşüleceğini ve oluşturacağı sıkıntıları anlatıp yapılmaması için ellerinden geleni yapacağını , aynı zamanda bu sıkıntıları ilçe kaymakamımıza ileteceğinin sözünü verdi.

  İlçemiz sakinlerin den olan Cafer İnce bey ise ; yapılması planlanan gölet ile ilçemizde bulunan arazisinin sulanacağını , ancak paşacık köyü sakinlerine zarar vereceği için bu göleti istemediğini dile getirdi. Bu duyarlı tutumundan dolayı da kendisine teşekkür ederiz.

 

                                 Resimleri görmek için tıklayınız..

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkanımız

Belediye Başkanımız

BİMER'e Ulaşın

Foto Galeri

  • SU TANKERİMİZ HAYIRLI OLSUN..
  • İzmir büyükşehir  Belediyesi 'ne teşekkürler
  • PARKE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR..

Videolar

Etkinlik Takvimi

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom