Androkom Derneği

Sn.Vekilimize duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz.

Belediyemizden Haberler

Sn.Vekilimize duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz.

   Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Çemişgezek Belediyesi’ne Ümraniye belediyesinin hibe ettiği kepçeyi geri istemesini kaleme aldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na gönderdiği mektupta  Çemişgezek Belediyesi'ne 'hibe' edilen kepçenin neden geri alındığı sorusunun yanı sıra  "Çemişgezek’in ilçe olma statüsünü kaldırmayı düşünüyor musunuz? Çemişgezek halkını neden sevmediniz?” sorularını da yöneltti.

   Mektubunda, 2005 yılında AK Parti’nin Çemişgezek Belediyesi ile Ümraniye Belediyesi arasında 'kardeş belediye' protokolü imzalandığını hatırlatan Aygün,  bu kapsamda Ümraniye Belediyesi'nin Çemişgezek'e bir kepçe gönderdiğini belirterek, “30 Mart 2014 yerel seçimleri sonucu partiniz Çemişgezek Belediyesi’ni kaybeder ve CHP’nin aday olarak gösterdiği Ahmet Şadan Ersoy kazanır. Bunun üzerine Ümraniye Belediyesi bir yazı ile Çemişgezek Belediyesi’ne gönderdiği kepçeyi geri ister ve Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, 31 Ekim 2104 tarihinde teslim tutanağı ile kepçeyi Ümraniye Belediyesi görevlilerine teslim eder” dedi.

   Mektubun ayrıntıları ise şu şekilde.

"Sayın Başbakan, partinizin 'kardeşlik' anlayışı, yurttaşların seçimler zamanında yalnızca partinizin oy pusulasına mühür basmasına mı bağlıdır? İki belediye arasında dokuz yıl süren ‘kardeş belediye protokolü’’ Ümraniye Belediyesi tarafından ihlal ediliyorsa partinizin “bin yıllık kardeşlik’ söylemini Çemişgezek halkına nasıl izah etmeyi düşünüyorsunuz? Parti olarak: ‘yaradılanı severiz yaradandan ötürü' sözünü sıklıkla dile getirirsiniz. Peki, Çemişgezek halkını neden sevmediniz? Çemişgezek halkı yaradanın evreni dışında mı kalıyor? Dışişleri Bakanlığınız döneminde ‘büyük bir başarı’ ile Türkiye komşularını ‘sıfırladınız!’ Bu ‘sıfırlama’ politikanızı, partinize oy vermeyen ‘kardeş belediyeler’ üzerinden mi uyguluyorsunuz? ‘Bu topraklar 77 milyon vatandaşımızın her birine aittir’ derken, Çemişgezek halkı partinize oy vermediği zaman bu “her biri' dışında mı kalıyor? Hatırlanacağı üzere, bu ülkede bir zamanlar kendisine oy vermeyen iller ceza olsun diye ilçe yapıldı. Çemişgezek’in ilçe olma statüsünü kaldırmayı düşünüyor musunuz? 'Hükümetiniz, bir yandan devletin imkânlarını seferber ederek El Nusra, ÖSO. IŞİD vb. terör örgütlerine tırlar dolusu silah ve mühimmat gönderirken, diğer yandan Çemişgezek Belediyesi'ne 'hibe’ edilen bir kepçeyi geri alıp, hangi kardeş veya kardeşlerinize vermeyi düşünüyorsunuz?"

03.11.2014

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkanımız

Belediye Başkanımız

BİMER'e Ulaşın

Foto Galeri

  • SU TANKERİMİZ HAYIRLI OLSUN..
  • İzmir büyükşehir  Belediyesi 'ne teşekkürler
  • PARKE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR..

Videolar

Etkinlik Takvimi

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom