Androkom Derneği

İLÇEMİZDE SES YARIŞMASI DÜZENLENDİ.

İlçemizden Haberler

İLÇEMİZDE SES YARIŞMASI DÜZENLENDİ.

     İlçemizde “Resim sanat, müzik hayat, sıradanlığa fark at” projesi kapsamında ses yarışması düzenlendi.

  İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sosyal destek Programı (SODES) kapsamında yürütülen, ’Resim sanat, müzik hayat, sıradanlığa fark at’ projesinin Belediye sinema salonunda gerçekleştirilen final gecesine, Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, İlçe Emniyet Amiri Yunus Erdem Öre, Milli Eğitim Müdürü Arif Kemal Şamat ve çok sayıda vatandaşın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.. Etkinlikte fotoğraf ve ebru sanatı sergisi, ödüllü Türk halk müziği ses yarışması izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

  Projenin koordinatörü olan Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cengiz Yıldırım’ın sunumunu yaptığı program, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve SODES tanıtım videosu gösterimi ile başladı.

 Sodes kapsamında yürütülen, ses yarışmasına katılan 10 yarışmacı seslendirdikleri güzel türküleri ile  izleyenlere eğlenceli anlar yaşattı.Katılımcıların sergildiği perfonmanslar jüri üyeri tarafından değerlendirilek , birinci  ’Ben Buradayım’ türküsü ile Mehmet Karakoç olurken, ’Yayladan Gel Kömür Gözlüm’ türküsüyle Yusuf Demir ikinci, ’Erzurum Dağları’ adlı uzun havayı seslendiren Soner Özdeş ise üçüncü oldu. Dereceye giren yarışmacılara İlçemiz Kaymakamı Soner Kırlı,Belediye Başkanımız Ahmet Şadan Ersoy ve İlçe Emniyet Amiri Yunus Erdem Öre   katılım belgeleriyle birlikte, birinciye  600, ikinciye 400 ve üçüncüye ise 300 lira para ödüllerini takdim ettiler.  Yarışmanın Jürisi Müzik Öğretmeni Gözde Beşikçi, Birsel Tutar ve Mustafa Tek’ten oluşurken, sonuçların açıklanmasının ardından jüri üyelerinden Birsel Tutar da bir türkü söyleyerek büyük beğeni topladı.

  Programın sonunda bir konuşma yapan Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, “yetenekleri ve sundukları müzik şöleninden ötürü bütün yarışmacıları kutladı. Yarışmacıların sesleri gerçekten gecemize neşe kattı. Hepsini medeni cesaretlerinden ötürü kutluyorum. SODES projeleri özellikle bölgemizde köylere ve kasabalara köylere her yere ulaşmış.Bu sebepten başta Kalkınma Bakanlığımız olmak üzere, Çemişgezek’te de bu projeleri yürüten okul müdürlerimiz Cengiz Yıldırım’a ve Vural Berker’e teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca ilçemizde yaklaşık 5 aydır göreve başlayan Milli Eğitim Müdürümüz Arif Kemal Şamat’da bir Çemişgezekli gibi ilçemize etkin hizmetlerde bulunmakta. Bu vesile ile Milli Eğitim Müdürümüze de teşekkür ediyorum. ” Dedi

  Etkinlikler çekilen halayların ardından sona erdi. 

 

                                                RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ....

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkanımız

Belediye Başkanımız

BİMER'e Ulaşın

Foto Galeri

  • SU TANKERİMİZ HAYIRLI OLSUN..
  • İzmir büyükşehir  Belediyesi 'ne teşekkürler
  • PARKE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR..

Videolar

Etkinlik Takvimi

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom