Androkom Derneği

BAYRAM BABA ve MURAT FERİBOTLARININ TESLİM TÖRENİ

Belediyemizden Haberler

BAYRAM BABA ve MURAT  FERİBOTLARININ TESLİM TÖRENİ

 Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından ilçemize  yük ve yolcu taşımacılığının yanı sıra turizm alanında da kullanılacak olan ‘bayram baba’ adlı feribot düzenlenen törenle suya indirildi.

  Devir teslim törenine Ulaştırma  Denizclik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Dr.  Mehmet Kırdağlı , Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kızılkaya, Daire Başkanı Fatih Saruhanlı , Şube Müdürü İbrahim Sinan , Tunceli Valisi Osman Kaymak, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu , Çemişgezek Belediye Başkanı Şadan Ersoy, Pertek Belediye Başkanı Recai Vural, Tunceli ve Elazığ Vali yardımcıları, Pertek Kaymakamı Memiş İnan , Yütek Gemi İnşa Gen Müdürü Yücel Tekin ve çok sayıda Çemişgezek ve Pertek İlçelerinden vatandaşlar katıldı. 

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören daha sonra halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti.

 Tören de konuşan İlimiz Tunceli Valisi Osman Kaymak, ‘‘yapılmış olan feribotların Çemişgezek ve Pertek ilçelerinin Elazığ ile ulaşımının kolaylaşacağını vurguladı. Tunceli'nin sorunlarının çözümü için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Kaymak, "Geçmişte yaşanan acı olaylar maalesef etkisini sürdürüyor. Onun için söylediğimiz çok güzel bir söz var, bölgemiz için en güzel teşvik Çözüm Süreci, diğer ismiyle kardeşlik, birlik ve beraberlik sürecidir" dedi.Kentin birçok güzellikleri bulunduğunu anlatan Kaymak, "Doğasıyla, tabiatıyla, özellikleriyle, Alevi kültürünün de merkezi. O anlamda bu güzelliklerin bütün Türkiye ile bütünleşmesi lazım. Ama maalesef ilimiz bundan yararlanamıyor" diye konuştu. Tunceli-Pertek karayolunun gelecek yıl tamamlanacağını söyleyen Kaymak, "Karadeniz'i Akdeniz'e bağlayan Erzincan-Tunceli-Elazığ karayolu, programa alınması halinde Tunceli için kader bir projedir.

 Törende konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar YardımcısıTalat Aydın , ‘’Bu gün teslim edilecek iki adet geminin toplamı 8 adettir. Bunların 2 tanesi Tunceli'ye, 2 tane Gaziantep, 2 tane Malatya'ya ve 2 tanesini de Şanlıurfa'ya teslim ediyoruz. Toplam 40 milyon lirayı aşkın bir yatırımdır bu. Siz değerli Tunceli halkına hayırlı olmasını diledi.  Törenin ardından Tunceli Valisi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Dr.  Mehmet Kırdağlı,  Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kızılkaya ve Yütek Gemi İnşa Şirketi Genel Müdürü Yücel Tekin’e plaket verildi. Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Dr.  Mehmet Kırdağlı ise İlçemiz Belediye başkanı Ahmet Şadan Ersoy'a ve Pertek Belediye başkanı Recai Vural'a Kuran-ı Kerim ve Bayrak verilmesinin ardından Tören devam etti. Ardından törene katılan protokol ve vatandaşlar ile birlikte feribotların teslimi için kurbanlar kesildi. Ardından havai fişekler eşliğinde kurdaleler de kesilerek   Murat feribotu ile geziye çıkıldı.Feribot seferleriyle ilgili bilgiler veren Pertek Belediye Başkanı Recai Vural’da , feribotlardan "Murat"ın Pertek Belediyesi, "Bayram Baba"nın da Çemişgezek Belediyesi için inşa edildiğini söyledi. Bir feribotun 100 yolcu ve 30 araç kapasiteli olduğunuda sözlerine ekleyen Vural, bakanlık yetkililerine teşekkür etti.

  İlçemiz Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan ERSOY ise konuşmasında, ‘‘bize bu feribotu kazandıran ,İlçemizin hizmetine hibe eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına teşekkürlerini sundu. Yeni feribotumuzun memleketimize hayırlı olması temennisinde bulundu''.

 

                                                               Resimleri Görmek İçin Tıklayınız....

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Başkanımız

Belediye Başkanımız

BİMER'e Ulaşın

Foto Galeri

  • SU TANKERİMİZ HAYIRLI OLSUN..
  • İzmir büyükşehir  Belediyesi 'ne teşekkürler
  • PARKE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR..

Videolar

Etkinlik Takvimi

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom