18.DUT VE PEYNİR FESTİVALİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

14 Haziran 2019 00:11 Çemişgezek Belediyesi 1815

FESTİVAL HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Çemişgezek ilçesi bu yıl 18’incisi düzenlenecek olan geleneksel "Dut ve Peynir Festivaline" hazırlanıyor.

Çemişgezek Belediyesi tarafından düzenlenen 18. Dut ve Peynir Festivalinin hazırlıkları devam ederken, festivalin yapılacağı tarih ve katılacak olan sanatçıların isimleri de belli oldu.  6Temmuz 2019 tarihinde yapılacak olan festivalin etkinlikleri kapsamında Sanatçılar Ziynet Sali, Soner Sarıkabadayı ve Ender Balkır’ın sahne alacağı belirtildi.

Yapılacak olan 18.dut ve peynir festivalinin hazırlıkları hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız  Metin Levent Yıldız,"Çemişgezek ilçemizde, 6 Temmuz 2019 tarihinde bu yıl 18’ncisini düzenleyeceğimiz Dut ve Peynir Festivalimizin çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Çemişgezek denilince akla tarih gelir, kültür gelir,doğa gelir. Bir de bunların yanında dut ve peynir gelir. Dut ve peynir, bu coğrafyada yaşayan insanların özel yeteneğidir, alın teridir, ekonomik değeridir.

Festivalin geçmiş yıllardan daha fazla bir katılımla gerçekleşeceğini  vurgulayan Belediye Başkanımız Yıldız 2 gün sürecek olan festivalimize tüm vatandaşlarımızı davet etti.

  • Etiketler
Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Mescit Mahallesi Mustafa Ataş Bulvarı No: 19
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.