AĞAÇ SULAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

22 Nisan 2021 20:42 Çemişgezek Belediyesi 739

Binlerce dut ağacının sulama çalışmaları başladı

Çemişgezek sınırları içindeki tüm yolları ağaçlandıran Çemişgezek Belediyemiz  Mustafa Ataş Bulvarından başlayarak dikilen ağaçları düzenli olarak suluyor.

Çemişgezek  Belediyesi,ilçenin  her köşesini yeşillendirip,ağaçlandırma çalışmalarını sürdürürken, yol kenarlarına dikilen binlerce dut ağacın sulama çalışmaları da devam ediyor. Yaz aylarında ağaçların kurumaması için çaba sarf eden sulama ekipleri bir günde binlerce ağaç suluyor.

 Belediyemiz Mustafa Ataş Bulvarı, Gedikler yolu ve Feribot iskelesi  arasında kalan bölümü ağaçlandırmıştı. Yolun ilçe sınırlarında içinde kalan kısmına binlerce ağaç diken Çemişgezek  Belediyesi, bu ağaçların kurumaması için düzenli olarak bakımını yapıyor. Kurak yaz aylarında ağaçların yeşil kalmasını sağlayan Belediye ekipleri,  ilçemize dikilen  yol üzerindeki tüm dut ağaçlarını suluyor.

Dut ağaçlarının sulama çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanımız Sayın Metin Levent YILDIZ "ilçemize kazandırdığınız dut ağaçları yarınlarımız için çok önemli onlara hep beraber sahip çıkmalıyız "ifadelerinde bulundu.

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Mescit Mahallesi Mustafa Ataş Bulvarı No: 19
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.