BAKIMLARI YAPILAN FERİBOTUMUZ HİZMETE BAŞLAMIŞTIR

28 Nisan 2022 17:13 Çemişgezek Belediyesi 421

ÇEMİŞGEZEK ELAZIĞ ARASINDA ULAŞIMI SAĞLAYAN FERİBOTUMUZUN BAKIMLARI YAPILDIKTAN SONRA HİZMETE BAŞLADI

1️⃣Çemişgezek-Elazığ arasında ulaşımı sağlayan feribotumuzun bakımları yapıldıktan sonra hizmete başladı.
Çemişgezek Elazığ arasında ulaşımı sağlayan feribotumuzun 5 yılda bir yenilenen ağır bakım ve onarım çalışmaları tamamlanmasından sonra bugün saat 17:00 da hizmet vermeye başlamıştır.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Sn.Metin Levent Yıldız "Feribotun yapısal kısım ve ekipmanların sağlamlık ve bakım-onarımları, ana ve yardımcı makineler ile pervane-şaft bakımları, demirleme ve bağlama donanımlarının bakımı ve onarımları,motor bakımları yapılmış olup ayrıca yeniden boyama işlemi yapılmıştır.

Feribotumuzun bakımların da maddi ve manevi destekte bulunan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum beyefendiye, her zaman her koşulda  yanınızda olan kıymetli hemşehrilerimiz İstanbul Millet Vekilimiz Sayın Mustafa Ataş Beyefendiye şahsım adına teşekkür ederim"
2️⃣BAYRAM BABA FERİBOTUMUZUN KULLANIMI ARTIRILACAK.
Çemişgezek Elazığ arasında ikinci feribot olarak kullanılan Bayram Baba feribotumuzun araç kapasitesini artırmak ve araç kullanımını sağlamak adına Feribotumuzun genişleme  çalışmalarına en yakın zamanda başlanacaktır.

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Mescit Mahallesi Mustafa Ataş Bulvarı No: 19
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.