Balçova Türk Halk Müzik Korosu Çemişgezek'te

23 Mayıs 2019 14:55 Çemişgezek Belediyesi 1462

İzmir Balçova Türk Halk Müzik Korosu , Tunceli’nin tarih kokan ilçesi Çemişgezek’e gezi düzenledi.

İzmir Balçova Türk Halk Müzik Korosu , Tunceli’nin tarih kokan ilçesi Çemişgezek’e gezi düzenledi. Yaklaşık 40 kişinin katıldığı gezide, ilçenin tarihi ve turistik yerleri gezildi.
Türk halk müzik korosu, Çemişgezek’e gezi düzenlendi. Geziye, İzmirden  yaklaşık 40 kişi katıldı. Rehber Çağlar Turhan ve Koro Şefi Mustafa Turhan  eşliğinde ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini görme şansı bulan katılımcılar, geziden son derece memnun kaldıklarını dile getirdi.
İlçeye gelen misafirleri karşılayan Çemişgezek Belediyesi Kültür Sanat görevlisi Koray Kola,öncelikle tağar cayında katılımcıları gezdirirken,çarşı merkezde katılımcılar yöremize ait dut,peynir ve pekmez alarak çarşı merkezini gezdiler.

Geziye İzmir'den  katılan Mustafa Turhan  insanların bir arada olmasının önemli olduğunu ifade ederek, “Tunceli’de tarihi yerlerin çok büyük bir öneme sahip olduğunu dile getirdi ve ilerleyen zamanlarda tekrardan bu turların''yapılacağını dile getirdi.

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Mescit Mahallesi Mustafa Ataş Bulvarı No: 19
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.