BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN METİN LEVENT YILDIZ UZUNGÖL KÖYÜNDE YAPILAN İNŞAAT ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

03 Kasım 2022 21:17 Çemişgezek Belediyesi 724

Belediye Başkanımız Sayın Metin Levent YILDIZ ve Belediye Meclis Üyelerimizin katılımıyla  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, depremden etkilenen vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla   Uzungöl Köyünde yapılan inşaat çalışmalarını yerinde incelediler.
Belediye Başkanımız Sn Metin Levent Yıldız yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

  Yapılan çalışma ile Uzungöl Köyümüzde  21 adet köy evi ve 6 adet ahır bulunmaktadır. Toplu alanda 13 adet köy evi ve 6 adet ahır olmakla beraber 8 konut da hak sahiplerinin kendi arsalarında yapılmaktadır. İnşa edilen konutların altyapı ve çevre düzenlemesinin yanı sıra mahallenin tümüne hizmet edecek 1 adet 75 m3’lük içmesuyu deposu ve 1 adet de 250 kişilik foseptik yapılmaktadır.   

Binalar 2 oda 1 salon mimariye sahip olup (90 m2), betonarme temel üstüne çelik konstrüksiyon prefabrik olarak yapılmaktadır. 68 m2 olarak yapılan ahırlar ise 10 başlıklı hayvan yataklığı ve depo bölümünden oluşmaktadır.

2022 Mayıs ayında başlanılan çalışmaların 2022 Aralık ayı sonunda bitirilmesi hedeflenmektedir.
Bu güzel projede emeklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN beyefendiye, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat KURUM beyefendiye, bizleri yalnız bırakmayan değerli hemşehrimiz Sayın Mustafa ATAŞ Beyefendiye,göreve geldiği günden beri ilimiz ve ilçemiz için yoğun tempoda çalışan İl Başkanımız Sayın Dr Sercan ÖZAYDIN beyefendi ve hizmetlerin ilçemize kazandırılmasında büyük çaba sarf eden Belediye Başkanımız Sayın Metin Levent YILDIZ Başkanımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Yakın zamanda yeni yuvalarına kavuşacak olan Uzungöllü hemşehrimize hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Darısı Akçapınar köylülerimizin başına....

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Mescit Mahallesi Mustafa Ataş Bulvarı No: 19
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.