BÜYÜK HEYECANLA İLK KAZMAYI VURDUK

11 Mayıs 2020 17:10 Çemişgezek Belediyesi 990

İŞ MAKİLARI SAHAYA İNDİ

2020 YILINDA HALKIMIZIN BEKLEDİĞİ BÜYÜK HİZMETLER İÇİN İŞ MAKİLARI SAHAYA İNDİ
  BÜYÜK HEYECANLA İLK KAZMAYI VURDUK !!!!

  1- )  Seçim sonrası göreve gelir gelmez başlattığımız  İlçemizin en büyük ***348 KONUTLUK TOKİ PROJESİ *** yaklaşık yüzde  elli seviyesine gelirken önümüzdeki 2021 yılının içinde bulunduğumuz MAYIS ayı itibari ile her şey yolunda gittiği takdirde hak sahiplerine teslim edileceğini heyecanla beklemekteğiz ...
2- )***50 YATAKLI BEŞ YILDIZLI OTEL STANDARDIN DA  KONAKLAMA AMAÇLI HİZMET BİNASI ,TESİSİ***...
Geçtiğimiz günlerde yüklenici firmaya yer teslimi yapılan ;Tepebaşı mahallemizde eski askerlik şubesi bitişiğin deki araziye GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞI tarafından   toplam 2. 809 metre karelik alana Bodrum+5 katlı 50 yatak dan oluşan 3.300 metre kare kapalı alana sahip olacak konaklamak amaçlı hizmet binasının yapımına bugün itibari ile iş makinaları temel kazılarına başladı. İnşaallah 2020 yılının sonunda yapımı tamamlanıp hizmet vermeye başlayacaktır.
3-)***MİNİ SANAYİ MİZE 13 ADET İLAVE DÜKKAN YAPIMI İÇİN YÜKLENİCİ FİRMAYA YER TESLİMİ YAPILDI***...
Seçimler de halkımızın olmasını istediği hizmetler arasında Mini Sanayi  alanımıza ilave dükkan takviyesi isteği Belediyemiz tarafından 13 adet dükkan üzerinden projenlendirilip yüklenici firmaya yer teslimi yapılmıştır. Yaklaşık iki ay içerisinde yapımının tamamlanıp halkımıza satışına hemen başlanacaktır. Toplam 60 metre kare alana sahip  5 m. tavan yüksekliğinde inşa edilecektir  dükkanlarımız. 
4-)***500 METRE KARELİK *MİLLET PARKI NIN** YAPIMINA HEMEN BAŞLIYORUZ ..
Kaynağı ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI tarafından sağlanan eski Ziraat Bankası nın yerine, ilaveten ara çarşı esnaflarımız dan da 6 dükkanın üst alanlarının da dahil edilmesiyle toplamda kapalı ve açık alarıyla 500 metre kare olarak inşa edilecektir.Çarşı esnafımızın dükkanlarını öncelikli olarak yapıp hemen teslim edeceğiz .Yapımına Mini Sanayi dükkanlarımızla birlikte  eş zamanlı olarak bu ay içerisin de planlanmıştır. 
5-)***KANALİZASYON,ŞEHİR ŞEBEKESİ İÇME SUYU HATLARININ YENİLENMESİ,CİN MAĞARASI MEVKİİ NİN SU KAYNAĞININ İÇME SUYU OLARAK İLÇEYE GETİRİLMESİ***
İlçemizin asırlardır denebilecek ifadesinin abartı olmayacağı , yapılamamış KANALİZASYON şebekesinin yapımına hiç bir mahallesinin yaşama alanının eksik kalmayacağı şekilde başlıyoruz. Yaklaşık 30 yıl önce  yapılmış şehir şebekesi içme suyu hatlarının da tamamını yeniliyoruz ,ayrıca mevcut kaynaklarımıza ilaveten  yaklaşık 10 km. lik mesafeden  Cin Mağarası Mevkii nden Çemişgezek in yarısından fazlasının içme suyu ihtiyacını karşılayacak kaynağı getiriyoruz.
Bu projelerimize Elazığ İller Bankası Bölge Müdürlüğümüz teknik elamanları çalışmış ve tamamlamıştır. Kaynağını ise İller Bankasından  bir kısmı hibe geri kalanı ise yıllara sari olarak ödeme planı oluşturularak planlanmaktadır.Herşey yolunda gitseydi""Elazığ depremi ve dünyayı sarsan korona salgını"olmasaydı bu yıl itibari ile hem proje hem yapım ihalesi yapılmış olarak planlanıyordu aynı zamanda  yapımına da başlanacaktı.Fakat bu sebeplerden kaynaklı her ne kadar bir gecikme gerçeği söz konusu olsa dahi   projelerimize devam edeceğiz bir kısmıda 2021 yılına sarkacaktır.
6-)***BİR TRİLYONLUK  TARİHİ ÇEVRE PROJESİ***
Projenin yaklaşık dört ay ve ya az bir sürede hayata geçmesiyle birlikte bundan böyle İlçemizin tamamanın katı atıkları Treyler ile Elazığ katı atık tesislerine taşınacaktır. Kaynağını yine ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANIMIZIN sağladığı imkanla çalışmalarına başladığımız Treyler ve üst ekipman projesi yukarda belirttiğimiz süre içerisin de hayata geçecektir. Katı atık tesisinin kurulma maliyetinin bizim bütçelerimizin çok üstünde olması nedeniyle bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu çözümü devreye aldık. 
7-)Feribotumuzun motorunun yaklaşık on yıldır Çemişgezek-Elazığ arası Keban Barajı üzerinde kesintisiz ve aktif çalışma süresi içerisinde ömrününün tamamlaması neticesinde yeni ,sıfır motor takılarak muhtemel doğabilecek ulaşım aksaklığının vaktinden önce önüne geçilmiştir. 
8-)***İLÇEMİZE 11KONUTLUK ÖĞRETMENLER LOJMANI ***
Sayın Valimizin desteği, İl Milli Eğitim Müdürümüz Gürsel Ekmekçi  nin Ankara da Bakanlık nezdinde birlikte başlattığımız gayretli çalışmalar neticesin de İlçemize 11konutluk lojmanların yapımına bu yıl başlanacaktır .Şu an da zemin etüt çalışmaları yapılmaktadır . Yibo ve eski öğretmen lojmanlarının yeri muhtemel seçenekler arasındadır . Programa alınmış, ödeneği konulmuş ihalesi bu yıl yapılarak ödenek durumuna göre en geç iki yıl en erken bu yıl içerisinde tamamlanması öngörülmektedir.
9-)***ÇEMİŞGEZEK MESLEK YÜKSEK OKULU İÇİN KAMPÜS ***
"Yeni Normal" korona sonrası hayatın hemen başlaması ile birlikte Sayın Tunceli Valimiz Rektörümüz İl Başkanımız ile birlikte Ankara da Sayın Milletvekilimizin de desteğini alarak MYO Kampüsünün yapılabilmesi için hemen çalışmalarımıza başlayacağız tüm gayretimizle. Biliyoruz ki emeksiz nimet olmaz. Okulumuzun yaklaşık 50 dönümlük arazisinin olmasının büyük avantaj olacağını düşünüyoruz.

BÜTÜN BU HİZMETLERİN  ÇEMİŞGEZEK E ULAŞMASINDA DÜNYA LİDERİ SAYIN DEVLET BAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN A  BELEDİYE BAŞKANI OLARAK ŞAHSIM VE TÜM ÇEMİŞGEZEK HALKI ADINA MİNNET VE ŞUKRANLARIMIZI SUNUYORUZ. BÜYÜK TÜRKİYE OLMA YOLUNDA GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ TÜM ÇABA ve GAYRETLERİNİZ DE  DESTEĞİMİZ ,DUALARIMIZ SİZİNLEDİR . SAĞLIK SIHHAT AFİYETLER DİLİYORUZ. YOLUNUZ BAHTINIZ AÇIK OLSUN.

AYRICA;BU TOPRAKLARIN ÖZ HAS EVLADI İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ATAŞ A, SAYIN DEVLET BAŞKANIMIZIN YOL ARKADAŞINA, 40 YILLIK SİYASİ HAYATINDA BAŞTA ÜLKEMİZE ve İLÇEMİZE YAPMIŞ OLDUĞU ,YAPMAYA DEVAM ETTİĞİ TÜM HİZMETLERDEN ÖTÜRÜ MÜŞEKKİRİZ.YİNE ŞAHSIM ,TÜM ÇEMİŞGEZEK LİLER ADINA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ,MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUZ .SİZİNDE YOLUNUZ BAHTINIZ AÇIK OLSUN AYDINLIK OLSUN SAYIN BAŞKANIM.

İLÇEMİZİN HİZMET SERÜVENİN DE BÜYÜK EMEK ve İRADE SAHİBİ ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANIMIZ SAYIN MURAT KURUM A ,GENÇLİK ve SPOR BAKANIMIZ SAYIN MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU NA , TUNCELİ VALİMİZ SAYIN TUNCAY SONEL E , ÇEMİŞGEZEK TE 5 YILDIR GÖREV YAPAN HARUN KAZEZ E , 23 YAŞINDA ALDIĞI AK PARTİ BAYRAĞINI YÜKSEK BAŞARI EMEK ve GAYRETLE TAŞIYAN ÇEMİŞGEZEK BELEDİYESİNİ İLÇE BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE ALARAK TAÇLANDIRAN İBRAHİM ENES SOMYÜREK E ,TÜM BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE ve ÇALIŞANLARINA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.İLÇEMİZİN NİCE YENİ HİZMETLERE KAVUŞMASI YOLUNDA SİZLERİN DESTEĞİNİ UMUTLA BEKLEYECEĞİZ İNŞAALLAH...
METİN LEVENT YILDIZ
ÇEMİŞGEZEK BELEDİYE BAŞKANI

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Mescit Mahallesi Mustafa Ataş Bulvarı No: 19
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.