ÇEMİŞGEZEK KIRKLAR CEMEVİ’NDE AŞURE GÜNÜ VE HZ. HÜSEYİN’İ ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ.

13 Eylül 2019 23:17 Çemişgezek Belediyesi 2188

ÇEMİŞGEZEK KIRKLAR CEMEVİ’NDE AŞURE GÜNÜ VE HZ. HÜSEYİN’İ ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ.

Çemişgezek Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği tarafından bu yıl 22’inci düzenlenen Aşure Günü ve Hz. Hüseyin’i Anma etkinlikleri çok sayıda katılımla gerçekleştirildi
Çemişgezek Kırklar Cemevi’nde düzenlenen etkinliğe Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız,Tunceli Millet Vekili Polat Şaroğlu Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, Çevre il ve ilçelerden Cemevi dedeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan etkinliklerin açılış konuşmasını Çemişgezek Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Hadi Yıldız yaparken, Elazığ Cemevi Dedesi Cafer Yeşil tarafından birlik ve beraberlik duası yapıldı.

Programda; Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız,Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu,Elazığ Cemevi Dedesi Cafer Yeşil ve Tunceli Cem evi dedesi Ali Ekber Yurt günün anlamına özel konuşmalar yaptılar.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği etkinlikte tüm katılımcılara aşure ve lokma ikramı yapıldı.

  • Etiketler
Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Mescit Mahallesi Mustafa Ataş Bulvarı No: 19
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.