İLÇEMİZE BÜYÜK ZENGİNLİK GETİRECEK SERVET DEĞERİNDE YATIRIMLAR

19 Kasım 2020 20:20 Çemişgezek Belediyesi 1316

İLÇEMİZE BÜYÜK HİZMET

İLÇEMİZE BÜYÜK ZENGİNLİK GETİRECEK                                      
        SERVET ÖLÇEĞİNDE YATIRIMLAR

 Yıllardır başlattığımız takip ettiğimiz yatırım projelerimizin haberlerini bugün Elazığ 9.Bölge Müdürümüz ; kıymetli ,çalışkan dostum  Mahmut Dündar  beyefendi den hayırlı olsun  ziyaretinde tadına ,keyfine ,hayrına, hasanetine dünyada az emsali olacak güzel 
 haberleri  alınca İlçe Başkanımız İ. Enes Somyürek'le  halkımız, İlçemiz adına çok sevindik.

1-)ÇEMİŞGEZEK GÖLETİ
Paşacık Köyü'nün alt bölgesine yaklaşık 30 milyon değerinde , ilçemizin doğu yönünde 2060 dekar tarıma el verişli araziyi kapalı sistemle kendi cazibesiyle sulayacak yatırım projenin yapımına 2021 yılında yüklenici firma tarafından başlanılacak.

2-)CEVİZLİ DERE BARAJI
Yaklaşık 85 milyonluk yatırım bütçesini kapsayan , 29. 040 dekarlık tarıma elverişli arazilerin sulanması amacıyla Ulukale Köyümüzün yakınlarında yapımı planlanan her türlü aşaması bitmiş , bu yıl itabarı ile en azından %10 luk parasal miktarı kadar ödenek konulup ihale yapılması hususunda Sayın Bakanımız ve Genel Müdürümüz nezdinde bölge müdürümüz Mahmut bey Sayın Mustafa Ataş beyle görüşüp gerekli adımların atılması hususunda bilgilendirmiştir. En kısa zaman da hayırlı haberlerin gelmesini heyecanla bekleyeceğiz.
3-)ÇEMİŞGEZEK FERİBOT İSKELELERİ
Çemişgezek feribot iskelelerinin deforma olmuş alanlarının yapılması veya yenilenmesi için ilgili birimlere çalışmaların başlatılması  talimatı verilmiştir.
4-)TAŞKIN KORUMA ISLAH ÇALIŞMASI 
İlçemiz in çeşitli mevkilerin de taşkın koruma riski taşıyan alanların ıslah edilmesi için en kısa zaman da çalışmalara başlanacaktır.
 Elazığ DSİ 9. Bölge müdürümüz  Sayın Mahmut Dündar Beyefendiye yeni görevinde başarılar diler , hayırlı hizmetlerinin daim olmasını temenni ederim.
METİN LEVENT YILDIZ 
ÇEMİŞGEZEK BELEDİYE BAŞKANI 

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Mescit Mahallesi Mustafa Ataş Bulvarı No: 19
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.