PAŞACIK CEMEVİ AÇILIŞI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

27 Eylül 2019 08:11 Çemişgezek Belediyesi 1706

Paşacık Köyünde Cemevi açıldı. Açılışa birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Çemişgezek merkeze bağlı Paşacık  köyünde Cemevi açıldı. Açılış için düzenlenen programa Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez,Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız.Cumhuriyet Başsavcısı Merve Eroğlu,Tunceli Millet Vekili Polat Şaroğlu, Yıldızbağları Cemevi Başkanı Cafer Yeşil, Cemevi dedesi Kadir Bulut,kurum amirleri,İlçe Belediye Başkanları,ilçe başkanları,muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

ÖNEMLİ OLAN BUNUN İÇİNİ YAŞATMAKTIR”

Yıldızbağları Cemevi Başkanı Cafer Yeşil, cemevi yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Yeşil, Cemevi yapılması için birlik ve beraberliğin oluşturulduğunu ifade ederek, “Bu çatıyı oluşturduk. Bundan sonrası size kalmıştır. Burada bazı şeylerin oluşmasını istiyorsanız hep birlikte olacağız. Burada bir çatı oluşması marifet değil. Önemli olan bunun içini yaşatmaktır. Bu da sizlerin istekleri doğrultusunda olacaktır” dedi.  

BAŞKAN YILDIZ sevgi ve barış kazanmıştır

Çemişgezek Belediye Başkanı Sayın Metin Levent Yıldız  ''Pasacık cemevi açılışında sevgi ve barış kazanmıştır  vurgusu yaparak paşacık cemevi huzur,kardeşlik ve barış getirmesini temenni ederim ifadelerinde bulundu.

İLÇE KAYMAKAMIMIZ BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Çemişgezek İlçe Kaymakamı Harun Kazez birlik ve kardeşlik vurgusuna değindi.Yapmış olduğu konuşmada bizler aynı aşure kazanın içindekiler gibi olmalıyız birden fazla meyvenin bir araya gelmesinden oluşuyor ama tek bir tadı veriyor.Bizde aynı bu şekildeyiz. 

Cemevi açılışından sonra yemek ve aşure ikramına geçildi...

 

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Mescit Mahallesi Mustafa Ataş Bulvarı No: 19
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.