ÇEMİŞGEZEK’TE FESTİVAL ÇOŞKUSU BAŞLIYOR

13 Haziran 2019 21:46 Çemişgezek Belediyesi 2043

18.DUT ve PEYNİR FESTİVALİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

ÇEMİŞGEZEK’TE FESTİVAL ÇOŞKUSU BAŞLIYOR
Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 18. yapılacak olan Çemişgezek Dut ve Peynir festivali için gün sayılıyor.
5-6 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan festivale, Türkiye’nin her bölgesinden gelecek ziyaretçilerin ilçeye akın etmesi bekleniyor.
Geçtiğimiz yıllarda on binlerin katıldığı ve bu yıl daha yoğun geçeceği festivalde, konserler, yarışmalar, tarih kültür ve turizm gezileri, etkinlik gösterileriyle dolu dolu geçecek. Çemişgezek’in yöresel gıdaları, Ulukale dutu, Çemişgezek peyniri, pekmezi, cevizli sucuğu gibi ürünleri de festivalde davetlilere satışa sunulması bekleniyor.
Çemişgezek’te  2 gün sürecek olan 18. Geleneksel dut ve peynir Festivali 5-6 Temmuzda  başlıyor.
Festivalde ilk gün Tekya Aile çay bahçesinde yapılacak olan festivale herkes tarafından büyük bir beğeni kazanan Ender Bakır sahne alacak. Ender Bakır birbirinden güzel şarkılarıyla Çemişgezek halkına unutulmaz bir gece yaşatacak.
2 gün sürecek olan festivalde birbirinden güzel sanatçıların sahne alacak. İlk gün Tekya aile cay bahçesindeki festivalden sonra festivalin 2.günü Çemişgezek Belediye Garajında yapılacak. Festivalin 2.gününde Ziynet Sali ve Soner Sarıkabadayı sahne alacak.
 18. dut ve peynir Festivali hakkında açıklama yapan Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, " Festivalimiz 2 gün olup dolu dolu geçecek programlar yapmayı planlıyoruz. Yine herkezce sevilen 3 sanatçımızda akşamları sahne alacak ve Çemişgezek başta olmak üzere Tunceli, Elazığ  ve ilçelerimizdeki hemşehrilerimiz de müziğe doyacak ve gönüllerince de eğlenme ve dinlenme fırsatı da bulacaklar. İki gün devam edecek olan festivalimize Tunceli ve ilçeleri başta olmak üzere il dışındaki hemşehrilerimizi ve vatandaşlarımızı davet ediyoruz" dedi.
Çemişgezek bu yıl 18.sı yapılacak olan Festival 5 Temmuz Cuma günü başlayıp 6 Temmuz Cumartesi akşamı sona erecek.


 

Çemişgezek Belediyesi

Çemişgezek Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Çemişgezek Belediyesi

Mescit Mahallesi Mustafa Ataş Bulvarı No: 19
62600 Çemişgezek / Tunceli

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.